Awaryjne wyłączenie wtyczek w WordPress

Utworzone przez Konrad Kowalczuk, Zmodyfikowano dnia wt, 28 Maj o 4:21 PO POŁUDNIU wg Konrad Kowalczuk

Czasami aktualizacja wtyczek WordPress może nie przebiec tak jak oczekiwaliśmy i cała strona zostanie zablokowana. W takim momencie można odzyskać kopię bezpieczeństwa lub ręcznie wyłączyć wtyczkę i zainstalować ją ponownie.


SPIS TREŚCI


Wyłączenie wtyczek przez FTP

Aby wyłączyć wtyczkę konieczne będzie zalogowanie się do serwera za pomocą FTP (np. Total Commander, albo FileZilla). Ja posłużę się TotalCommander.Katalog wtyczek znajduje się w folderze wp-content/plugins/Na wersji testowej mojego WordPress mam tylko dwie wtyczki. Akismet i limit login attempts reloaded, aby wyłączyć jedną z nich wystarczy zmienić nazwę folderu. W tym celu klikamy prawym przyciskiem myczy na folderze i przytrzymujemy go do rozwinięcie się menu, z którego wybieramy zmień.


Ja zawsze robiąc coś takiego dodaję na końcu nazwy _off. Pozwala mi to na szybkie znalezienie wyłączonej ręcznie wtyczki. Po zmianie nazwy wtyczka nie będzie już włączona.Wyłączenie wtyczki przez menadżera plików Direct Admin

Zaloguj się do swojego serwera i wybierz Informacja o systemie i pliki, a następnie Menadżer plików.


Przejdź do lokalizacji /domains/twójadres.pl/public_html/wp-content/plugins/ i kliknij prawym przyciskiem myszy na folderze z nazwą Twojej wtyczki, a następnie zmień nazwę.Ja zawsze robiąc coś takiego dodaję na końcu nazwy _off. Pozwala mi to na szybkie znalezienie wyłączonej ręcznie wtyczki. Po zmianie nazwy wtyczka nie będzie już włączona.

Czy ten artykuł był pomocny?

To wspaniale!

Dziękujemy za opinię

Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!

Dziękujemy za opinię

Daj nam znać, jak możemy ulepszyć ten artykuł!

Wybierz co najmniej jeden powód
Wymagana weryfikacja captcha.

Wysłano opinię

Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł